Atrakcje w województwie świętokrzyskim

Województwo świętokrzyskie jest położone w południowej części centralnej Polski. Głównym miastem tego województwa są Kielce. Jednak znajdziemy tak także inne, popularne miasta, które warto odwiedzić. Pomimo położenia warto jechać w ten rejon Polski. Znajduje się tutaj wiele ciekawych zabytków i atrakcji turystycznych.

Jakie atrakcje w województwie świętokrzyskim najlepiej zobaczyć? Gdzie się udać? Może najpierw zapoznamy się troszkę z prehistorią i udamy się do Bałtowa. Znajduje się tam znany „JuraPark”. Jest to atrakcja zarówno dla dzieciaków jak i dla dorosłych. Można tutaj podziwiać rekonstrukcje dinozaurów naturalnej wielkości. Warto udać się do tego miejsca, aby zobaczyć jak wyglądały dinozaury. Jest to atrakcja turystyczna rozchwytywana przez rodziny z dziećmi. Będąc tutaj warto udać się w Góry Świętokrzyskie. Nazwa gór pochodzi od relikwii Krzyża Świętego, które przechowywane są w klasztorze na Łysej Górze. Świętokrzyski Park Narodowy położony jest w centralnej części Gór Świętokrzyskich. Znajdują się tutaj liczne szlaki turystyczne. Jeżeli jesteście pasjonatami gór warto wybrać się na długie spacery właśnie w ten rejon województwa świętokrzyskiego. W dalszej kolejności warto odwiedzić ruiny zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Była to największa budowla pałacowa przed powstaniem Wersalu. W Chęcinach warto odwiedzić zamek królewski. Można tutaj zobaczyć skarbiec zamkowy, wewnętrzną część warowni. Można także wspiąć się na dwie wieże, z których można podziwiać panoramę pięknego województwa świętokrzyskiego.

Będąc tutaj warto odwiedzić także Jaskinię „Raj”. Jest to jedna z najpiękniejszych jaskiń znajdujących się w Polsce. Turyści poruszają się specjalna trasą, przez 150 metrów. Zostały tutaj specjalnie wydrążone komory, które mogą podziwiać turyści. Same Kielce to bardzo ładne i atrakcyjne dla turystów miasto. W mieście znajduje się wiele pięknych zabytków, które warto odwiedzić. Rynek, kościół św.Wojciecha, bazylika katedralna, ulica Sienkiewicza. Województwo świętokrzyskie to bardzo ładny region Polski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*