Czy świętokrzyskie ma jakieś atrakcje ?

Czy świętkorzyskie ma jakieś atrakcje? Jasne, że tak. Jest to bardzo ładny region Polski, który może pochwalić się wieloma zabytkami i fajnymi atrakcjami turystycznymi, które warto zobaczyć. Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna – są to bardzo znane miejscowości wśród turystów. Co roku liczne rzesze grup turystycznych odwiedzają województwo świętokrzyskie.

Kielce to główne miasto tego województwa. Znajduje się tutaj wiele pięknych zabytków, które warto odwiedzić: Rynek, Pałac biskupów Krakowskich, znana ulica Sienkiewicza. Jeżeli lubicie odwiedzać historyczne miejsca to Kielce są miastem dla Was. A może macie dzieciaki? Udajcie się więc do Bałtowa. Znajduje się tam słynny”JuraPark”. Można tam podziwiać dinozaury naturalnej wielkości. Warto zobaczyć z bliska jak wielkie to były zwierzęta. „JuraPark” jest bardzo popularną atrakcją turystyczną nie tylko wśród rodzin z dziećmi. Warto tutaj także przyjechać nawet jeżeli nie ma się pociech i podziwiać te dostojne zwierzęta, które kiedyś panowały na naszej ziemi. Park Rozrywki i Miniatur „Sabat Krajno” przez cały rok zaprasza do siebie turystów. Jest to ośrodek edukacyjno-rozrywkowy. Można tutaj podziwiać miniatury budowli z całego świata. Ale można tutaj także skorzystać ze stacji narciarskiej, parku linowego, wypożyczalni quadów i buggy. Ten park miniatur przygotowany jest na każdą porę roku. Zawsze jest tutaj co robić. Jaskinia „Raj” to najpiękniejsza jaskinia znajdująca się w naszym kraju. Można tutaj podziwiać przepiękne korytarze i komory, które zostały specjalnie wydrążone dla turystów. Warto przejść przez te 150 metrów i zobaczyć jak siłą natury działa na skały.

Jeżeli lubicie góry warto odwiedzić Góry Świętokrzyskie. To pasmo górskie ciągnące się w tym województwie odwiedzane jest przez cały rok. Jest tu piękne czy to wiosna czy to zimą. Znajdują się tutaj liczne szlaki turystyczne i zabytki, które zapraszają do zapoznania się z nimi. Na terenie województwa świętokrzyskie znajdują się liczne atrakcje dla wszystkich turystów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*