Stoki w świętokrzyskim

Zima w pełni, a jak zima to i sporty zimowe. Łyżwy, snowboard i oczywiście nieśmiertelne narty, czyli rozrywka dla całej rodziny. Jednak trudno o spontaniczny urlop, by wybrać się na stoki południowej Polski, dzieci mają szkołę, a pogoda jest zmienna i może się okazać, że tygodniowy wyjazd, który jest sporym przedsięwzięciem dla rodziny, okaże się nieudanym. W takim razie warto poszukać stoków bliższych miejscu zamieszkania.

Zatem, gdzie na narty w okolicach Kielc? Najpopularniejszym stokiem jest Telegraf, położony piętnaście minut samochodem od ścisłego centrum miasta. Nowoczesny wyciąg to gwarancja bezpieczeństwa i dobrej zabawy. Zróżnicowana powierzchnia Telegrafu sprawia, że jest on odpowiedni dla każdego. Może profesjonalni narciarze, preferujący ekstremalne uprawianie sportu, nie będą w pełni usatysfakcjonowani, ale każdy przeciętny amator zimowych aktywności powinien czuć się zadowolony. Telegraf ze względu na swoją kameralność pozwala uniknąć licznych tłumów i niekończących się kolejek do wyciągu, jest to też jedna z cech, które czynią go stosownym do nauki jazdy na nartach czy snowboardzie zarówno dzieci jak i początkujących dorosłych. Mniejsza liczba użytkowników to mniejsze ryzyko kolizji i poniesienia obrażeń, jak również mniejszy stres dla niepewnych swoich umiejętności, a co za tym idzie – większa śmiałość i bardziej efektywne rozwijanie zdolności.

Na stoku, na którym nie ma takiej ilości osób jak na miejskim deptaku w godzinach szczytu, znacznie łatwiej jest przełamać naturalne lęki i bariery. Poczucie, że ma się sporo własnej przestrzeni daje swobodę w jeździe, ułatwia również pracę instruktorom, którzy nie boją się, że ich podopieczni mogą stanowić zagrożenie dla innych. Telegraf to fantastyczne miejsce nie tylko ze względu na lokalizację, ale również zaplecze gastronomiczne, jakie oferuje, a także pobliską wypożyczalnię sprzętu, która w przystępnej cenie daje możliwość doboru odpowiednich nart, dostosowanych do wzrostu i wagi użytkownika. Profesjonalna obsługa z pewnością sprawnie i skutecznie doradzi, co wybrać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*