Transport na trasie Kielce – Szczecin

Szczecin to jedno z najdalej wysuniętych na północny zachód polskich miast. Stąd też dojazd do niego potrafi zająć naprawdę sporo czasu. W obecnych czasach, kiedy wszyscy się spieszymy, czas ten jest szczególnie cenny. Dlatego wszyscy poszukujemy możliwości jak najszybszego, a przy tym komfortowego przemieszczania.

W przypadku trasy Kielce – Szczecin zdani jesteśmy na transport lądowy. Do Szczecina można dojechać bądź drogą kołową, bądź też dzięki pociągom. Dostanie się na miejsce wymaga pokonania setek kilometrów i kilku województw. Istnieją oczywiście bezpośrednie połączenia na wspomnianej trasie, jednak bywają one z jednej strony dość uciążliwe, bądź też nie zawsze będą nam odpowiadały godzinowo. Zatem, jak szybko dojechać do Kielc ze Szczecina oraz w odwrotnym kierunku? Zwłaszcza gdy podróżujemy w większej grupie, można zdecydować się na wynajem prywatnego transportu. Można też spróbować wyszukać osób, oferujących wspólną podróż samochodem. O ile jesteśmy w stanie zaakceptować godzinę wyjazdu stałych linii – warto również rozważyć tę opcję.

Wybór trasy to druga sprawa. Pociąg potrafi być dość wygodny, dzięki możliwości rozprostowania i stosunkowo dużej prędkości. Utrudniać sprawę mogą ewentualne przesiadki, a w przypadku ich braku również dłuższe postoje czy ograniczona sieć linii kolejowych, która zmusza nas do nadrabiania kilometrów. W przypadku transportu kołowego, warto wybrać taką trasę, która doprowadzi nas do celu przy przebyciu jak najmniejszej liczby kilometrów. Szczecin, choć położony daleko od pozostałych wielkich polskich miast, dysponuje nie najgorszym dojazdem. Prowadzi tam droga krajowa nr 10, która łączy region z aglomeracją warszawską. Dociera ona również do drogi krajowej nr 7, która z kolei przez Warszawę doprowadzić nas może do Kielc. Jest to jednak tylko jedna z alternatyw – szybsze i wygodniejsze, choć też nieco bardziej kosztowne, może okazać się wybranie trasy autostradą. Mimo wielu kilometrów, dzielących Szczecin i Kielce, istnieją zatem pewne możliwości, by pokonać ten dystans w miarę szybko i bezproblemowo.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*